Lenka Polášková DoTH

Doporučený terapeut Dornovy metody pro psy

Jsem majitelka dvou sportujících a hlavně bláznivých whippetek, které mě přivedly do světa péče o pohybový aparát psa. Když jsme si s přítelem v roce 2012 pořizovali naší první vlastní fenku Brixie, vůbec jsme neměli tucha, jaké radosti, ale i strasti to obnáší. Brixie, jako obrovský milovník pohybu a pes s úžasnou povahou, nás přivedla do hektického světa psích sportů a chovu. Čtyři roky jsme si užívali jen příjemné chvíle na různých psích akcích. Brixie získala spoustu titulů z výstav i coursingu, několikrát se zúčastnila Mistrovství Evropy v coursingu. Porodila a vychovala 7 úžasných štěňátek, která v zahraničí sbírají tituly. Jednu fenečku Arcee jsme si nechali.

Jak to tak bývá, přišel zlom v podobě opakujících se zranění. Nemožnosti, ale i nechuti se takto hekticky věnovat každé feně zvlášť. A my jsme začali další kapitolu našeho života se psy. Nehonění se za tituly, ale užívání si dlouhého života bez zbytečné bolesti a stresu.

Začala jsem se zajímat jak o manuální techniky, tak o fyzioterapii psů a vše kolem péče o pohybový aparát psa. Velkou oporou, pomocníkem a učitelem je mi MVDr. Verča Uhlířová. Bylo mi ctí a velkým přínosem získat certifikát Doporučeného terapeuta Dornovy metody pod vedením Andrey Dunové. Tím moje vzdělávací cesta manuálními terapiemi rozhodně nekončí, již jsem se pustila do objevování dalších technik.

Dalším velkým objevem byl pro mne Hersenwerk. Když máte psa, který je zvyklý přes 4 roky denně fyzicky makat, a pak ho pro jeho dobro odstřihnete, tak dřív nebo později zešílíte Vy nebo pes. Naštěstí jsem poznala Hersenwerk a Brixie se díky němu začala pomalu učit odpočívat. I když to tak nemusí na první pohled vypadat, z vlastní zkušenosti vím, jak může Hersenwerk krásně doplnit koncept Dogfitness, tedy komplexní péči o psího sportovce.

Absolvované kurzy a semináře

9. 5. 2021 – Doporučený terapeut Dornovy metody (Andrea Dunová)

5. – 7. 2. 2021 – Osteodynamika® level 2 (Andrea Dunová)

23. 8. a 30. 8.2020 – Diplomovan poradce Hersenwerku pro psy (Ing. Helena Pozlíčková Hejzlarová)

6. – 18. 3. 2020 – Viscelární manipulace 1 (Alena Zapletalová)

19. 1. 2020 – Seminář Jak připravit psa na výkon (Veronika Gesierichová)

13. – 15. 9. 2019 – Osteodynamika® level 1 (Andrea Dunová)

23. – 24. 6. 2019 – Dornova metoda pro zvířata – psy seminář (Andrea Dunová)

24. 5. 2019 – Ošetření spoušťových bodů u psa (Kateřina Plačková)

5. – 7. 4. 2019 – Dornova metoda pro zvířata – psy kurz (Andrea Dunová)

9. 2. 2019 – Workshop Tellington TTouch (Marta Mannelová)

Máte dotaz? Napište mi.

13 + 11 =