Back on Track

Jak začít dečku používat a jak se o ni starat

Pokud čtete tento text, pravděpodobně jste si od nás koupili jednu z deček Back on Track. Děkujeme Vám tímto za projevenou důvěru a přidáváme pár informací, které Vám pomohou předcházet zranění a zvýší životnost samotného Back on Tracku.

V čem je Back on Track jiný?

Téměř všechny výrobky firmy Back on Track (BoT) jsou založeny na technologie Welltex – polyesterová vlákna jsou při výrobě obohacena mikroskopickými keramickými částicemi. Tato vlákna odráží infračervené záření vyzařované samotným tělem zpět a to ve formě tepla. Toto záření pak proniká hluboko do tkání a zvýší jejich prokrvení, čímž se zvýší regenerační schopnost tkáně po námaze a sníží případná bolestivost.

Jak používat Back on Track?

Důležité je začít pomalu. Tělo Vašeho psa si na účinky musí zvyknout a proto se v prvních dnech nedoporučuje nasazovat oblečky na déle než 4 hodiny. V tomto období mějte psa vždy na očích a v případě zrychleného dýchání, viditelného přehřívání, či diskomfortu okamžitě zasáhněte a BoT sundejte. Pokud by takový scénář nastal, obleček použijte až další den a opět mějte psa pod kontrolou.
Je mnohem pravděpodobnější (tím spíše, pokud BoT používáte preventivně, ne jako součást léčby), že s návykem nebude mít Váš pes žádný problém. I tak se ale dodržujte pomalé zvykání si a až po prvním týdnu pravidelného používání prodlužujte časové úseky až nakonec můžete dečku ponechat přes noc.

Proč/kdy používat Back on Track?

Samozřejmě záleží na typu BoT, který jste zakoupili a srsti Vašeho psa. Technologicky se typy deček neliší. Jejich rozdíl je pouze v míře „zateplení“. Je tedy jasné, že v parném letním dni taková dečka není téměř potřeba, ale v podvečer na závodech (nebo na noc ve stanu) se bude lehčí Mesha jistě hodit. Na chladná zimní období je pro krátkosrstého psa vhodnější spíše zateplená dečka Standard a tak dále. Pokud se budete řídit selským rozumem, nic nepokazíte.

Může se prát v pračce?

Ano, na 30° bez použití pracích prášků, odbarvovačů, odskvrňovačů nebo aviváží. Dečku po vyprání nechejte uschnout (nepoužívejte sušičku). Raději nežehlit.

Tipy Dogfitness.cz

– Pro podporu prokrvení svalů před výkonem obzvláště v zimních měsících můžete svému pejskovi nasadit BOT 2 hodiny před očekávaným výkonem (tréninkem, startem na závodech, dlouhými procházkymi atd.) a ponechat ji i v průběhu warm upu.
– Pro podporu regenerace svalů po zátěži obzvláště v zimních měsících je vhodné BOT obléci bezprostředně po výkonu, provést v ní cool down a následně ji na psovi ponechat 4-6 hodin.
– V případě intenzivní zátěže v zimních měsících (víkendové závody, intenzivky atd.) můžete BOT na psovi ponechat po celý den či víkend. V letních měsících doporučujeme BOT oblékat zejména na noc.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz ohledně používání Back on Track – dejte nám vědět.