Balanční pomůcky

Jak používat balanční pomůcky a jak se o ně starat

Pokud čtete tento text, pravděpodobně jste si od nás koupili míč na cvičení se psem. Děkujeme vám tímto za projevenou důvěru a přidáváme pár informací od nás a od výrobce míčů. Tyto informace vám pomohou předcházet zranění a zvýší životnost vašeho míče.

Doporučení Dogfitness.cz

Toto jsou naše doporučení, kterými je potřeba se řídit, aby nedošlo ke zranění vás či vašeho psa.

 1. Při naskakování a seskakování psa vždy důkladně stabilizujte míč.
 2. Necvičte na mokrém míči nebo se psem, který má vlhké tlapky.
 3. Na míč nepatří:
  • pes, který je fyzicky či psychicky unavený,
  • pes, který kulhá a vy nevíte proč,
  • pes, který má nařízený klidový režim veterinárním lékařem,
  • pes, který má vestibulární problém či instabilitu páteře.
 4. Pokud nevíte co a jak cvičit, doporučujeme absolvování semináře, který Vám se začátky pomůže (viz: www.dogfitness.cz).

Informace výrobce

V místě, kde budete míč používat, dejte pozor na všechny ostré předměty a hrany. Vyvarujete se tím mechanickému poškození míče. Nevystavujte míč vysokým teplotám a přímému slunečnímu svitu, mohlo by dojít ke zvětšení objemu a tím i k prasknutí či deformaci míče. Ideální je použití míče na cvičební podložce. Používáním na umělohmotném povrchu (např: koberec) se ničí povrchová úprava míče. Na takto poškozené míče se nevztahuje záruka. Míč není určený ke kopání ani k házení. Testovaná nosnost správně nahuštěného míče je 300kg.

Postup při huštění míčů

 1. Míč musí být uskladněn při teplotě 20-25°C alespoň 24h před nahušťováním.
 2. Nafukujte míč pomalu, maximálně do 70% velikosti míče a při pokojové teplotě. Míč nepřehustěte, mohlo by dojít k deformaci.
 3. Po uplynutí 24-36 hodin míč dofoukněte do optimální velikosti. Nikdy nepřefukujte daný průměr, jinak dojde k deformaci. Z počátku bude míč na omak tvrdý, ale do 3-4 dnů postupně získá vyšší elastičnost a povrch bude hebký a příjemný.
 4. Po prvním nafouknutí používejte míče až za 24 hodin po finálním (100%) nahuštění.

Údržba míče

Míč lze ošetřit vlažnou vodou, při silnějším znečištění můžete použít mýdlo či saponát. Následně vytřete do sucha. Na čištění nepoužívejte rozpouštědla ani žádné jiné agresivní prostředky.

Přejeme hodně zábavy při cvičení na míči!