Tábor, kde dostanete do těla!

Agility! Dogfitness! Jóga!

Agility znamená hbitost, člověk ani pes nemohou být agilní v případě, že jejich těla, mučená sedavým zaměstnáním nebo přetížená jednostranným pohybem, nejsou v rovnováze. Z toho vzešel nápad spojit dogfitness, jógu a agility. Hlavní myšlenkou tábora není jen trénovat agility, ale pečovat o tým jako o celek. Půjdeme na to hezky podle přísloví “Co je opravdu důležité, je očima neviditelné.”, tedy přes drobné a nenápadné svaly středu těla.

Tábor bude probíhat v duchu pochopení toho, jak funguje psí i lidské tělo. Na lekcích jógy a dogfitness budeme cílenými cviky pracovat na uvolnění zkrácených a posílení ochablých svalů. Tréninky agility budou vedeny dle zásad pozitivní motivace systémem, který respektuje bezpečnost a zdraví psa.

Jak bude tábor probíhat?

Tábor bude velice intenzivní. Čekají Vás čtyři tréninkové bloky denně, pět dní v kuse. V polovině tábora Vás necháme malinko vydechnout a během volného odpoledne si budete moci dosyta užít krásné přírody v blízkém okolí. 90 minutové lekce jógy budou vždy zahajovat a ukončovat den. Tréninky agility a dogfitness budou probíhat v dopoledních a odpoledních blocích.

Protože bychom Vás nerady uhnaly, místa pro druhého cvičícího psa budeme otevírat jen po domluvě. Pokud máte více pejsků, není problém je během tábora libovolně střídat. Individuální přístup je pro nás samozřejmostí, proto otevíráme tábor pro maximální počet 16 týmů.

V roce 2020 se tábor nebude konat. Ale na rok 2021 pro vás připravujeme opravdovou pecku :-)

Mgr. Lucie Furišová, RYT

Za jógou jsem se vypravila do Indie poprvé v roce 2013, hned po návratu jsem se stala instruktorkou hot jógy v Brně. Ve své domovině jsem vyučovala lekce hatha jógy a snažila se přinést trochu té indické tradice k nám domů. Podruhé jsem do Indie odcestovala v roce 2014, abych se zde zúčastnila pokročilého kurzu pro učitele jógy. Již od první návštěvy mě jóga zcela pohltila stala se realitou mého každodenního života.

Ing. Zuzka Svobodová

K agility mě přivedla moje pudlinka Eny v roce 2009. Hledala jsem nějaký sport, který by nás dvě sblížil a u čeho bychom mohly trávit více času společně. Snad štěstí začátečníka přivedlo mé kroky k Martině Magnoli Klimešové, díky které jsem do tohoto sportu pronikla. Ukázala mi jak na to a já tomuto sportu propadla. Nevěděla jsem, do čeho jdu a že ve výsledku to bude větší dřina pro mě, ale nelituji jediného okamžiku, kdy jsem se pro agi rozhodla.

MVDr. Veronika Gesierichová, DoTh.

Už v průběhu studia veterinárního lékařství jsem se zajímala o pohybový aparát psa, jeho mechaniku, funkci i možná zranění a po studiu jsem do této oblasti skočila rovnýma nohama. Jsem doporučenou terapeutkou Dornovy metody pro zvířata a jezdím po celé republice i do zahraničí se semináři jejichž hlavní náplní je zejména preventivní péče o psí sportovce. Mé nadšení do spolupráce se psem v rámci zásad pozitivní motivace se snažím předávat i dál na trénincích poslušnosti a triků v Brně, ale i na víkendovkách.

Kde to bude?

Uprostřed překrásné přírody Vysočiny, ve Fryšavě pod Žákovou horou, je areál obklopený lesy a loukami a v jeho blízkosti se nachází rybník vhodný ke koupání.

Agility budeme běhat na bezpečných překážkách splňujících požadavky FCI. Zda-li upřednostňujete spát pod střechou nebo ve stanu je jen na Vás. Možnost ubytování pod střechou bude v jednom dvoulůžkovém pokoji a třech trojlůžkových pokojích. Zahrada je dostatečně velká na to, abyste na ní mohli přespávat ve vlastních stanech. Stravování si každý zajišťuje sám. Je zde možnost objednání jídla z místní hospůdky. K dispozici budeme mít dvě kuchyňky, lednice i mrazáky (takže BARF je vítán).

Máte nějaké otázky ohledně táborů?

10 + 1 =