Anna Pouč

Trenérka psů

Mé jméno je Anna Pouč a v Dogfitness vedu individuální lekce, ve kterých se zaměřuji na výchovu a výcvik psů pomocí pozitivního posilování. Vše začalo pořízením prvního psa, nabíráním zkušeností v oblasti výcviku zvířat a po úspěšném ukončení studia Ochrany zvířat a welfare na VFU v Brně, jsem se rozhodla začít s trénováním.

Trénink psů (a jejich páníčků) mi dává smysl. Jednoduše mě baví učit lidi, jak pracovat se svými psy tak, aby jejich vztah fungoval ke spokojenosti všech. Baví mě pozorovat postupné změny k lepšímu porozumění a vzájemné komunikaci mezi psem a jeho majitelem. A dokud mi bude dávat má práce smysl, budu ji s radostí vykonávat.

Paní učitelka Gora

Gora měla být původně jen rodinným psem na procházky, ale to se celkem brzy změnilo. Neskutečně mě bavilo s ní cvičit a trávit s ní veškerý volný čas. Bylo jen otázkou času než se pustíme do něčeho většího než je cvičení na zahrádce. A taky že jo Gora mě vtáhla do světa psích sportů. Společně jsme začaly navštěvovat výcvikové středisko Amonra, kde jsme se naučily pracovat pomocí shapingu a pozitivní motivace – do té doby jsem cvičila čistým luringem a používala korekce (první pes to většinou nemá jednoduché, promiň Goro). Také jsem zde začala běhat agility a našla plno skvělých přátel (i Verču a Ondru) :)

S Gorou jsem měla štěstí, protože je povahově bezproblémová fenka, která miluje jídlo, někdy až moc. Není od přírody pracant, takže v tréninku mi věci nedávala zadarmo a motivovat ji (jinak než jídlem) bylo ze začátku velmi těžké, především v cizím prostředí, ale přesto máme na svém kontě pár úspěchů z agility (MA2) a dogdancigu (F1). S Gorou jsem si ověřila v praxi jedno výcvikové pravidlo, a to, že kolik dáte úsilí do cvíča vy, tolik do něj dá pes.

Psí sporťák Tex

Australáka Texe jsem si pořídila v roce 2016 s jasným cílem, a to mít psa do života a do sportu. Od začátku s Texem cvičím pomocí pozitivních metod tréninku a je to opravdu znát. Co se týče práce, Tex byl vždy skvělý a sama o něm říkám, že kde může, pomůže. Mimo cvičení to bylo ale trošku horší, hlavně v období dospívání ve městě. Tex neměl opravdu rád cizí lidi a psy. Zato miloval zajíčky, srnečky a vše, co se dá lovit. Dost často jsem z něho kvetla :) Naštěstí jsme toto období zdárně překlenuli – s notnou dávkou trpělivosti a dodržováním pravidel se z Texe se stal naprosto boží pes a spolehlivý parťák do života.

S Texem se věnuji hlavně agility, zde závodíme v kategorii LA3, splněné má také zkoušky z dogdancingu (F1, DWD1, HTM1) a společně se věnujeme doplňkovým aktivitám jako je dogfitness, nosework, canicross a pasení.

Trénuji pozitivně

Trénuji psy všech plemen, pohlaví i věku. Zakládám si na individuálním přístupu, kdy lekce ve vnitřních prostorách se účastní maximálně 2 pejsci. To mi umožní ke každému přistupovat individuálně a věnovat se i těm nejdrobnějším detailům. Samozřejmě není problém se domluvit i na skupinové lekci s více pejsky, která probíhá venku.

Lekce vedu tak, aby trénink předcházel problémovému chování – přeci jen, správně naučit je jednodušší než odnaučovat. Obecně se v tréninku zabývám vytvářením vysoké hodnoty majitele v očích psa, základními prvky poslušnosti a ovladatelnosti, práci s odměnami, pravidly společného soužití a hrami na drive/kontrolu, samotu a přivolání. Ráda pomůžu i páníčkům, kteří chtějí vyřešit i specifické problémy.

Vzdělání

Ochrana zvířat a welfare, VFU Brno (2013 – 2018)

Webináře

MET konference (2021)
Online kurz veterinární ošetření a manipulace s Radechou Spudilovou (2021)
Indoor challenge I. a II., Zimní speciál od děvčat z Dogtricks Challenges (2019 – 2020)
Online přednášky s Lenkou Blachovou (2020 – 2021)
Silvia Trkman – Puppy Diary (2018)
Martina Magnoli Klimešová – Puppy Class (2016)
Tutas games s Jitkou Liznovou (2016, 2019)

Semináře

Agility seminář s Lucií Glejdurovou (2021)
Pozitivní posilování od základů k podrobnostem s Františkem Šustou (2020)
Dogdancingový seminář s Vandou Gregorovou (2020)
Seminář Příprava psa na výkon s MVDr. Veronikou Uhlířovou (2020)
Seminář Dogfitness 2 s MVDr. Veronikou Uhlířovou (2020)
Seminář Dogfitness 1 s MVDr. Veronikou Uhlířovou (2020)
Konference Pejskárium 2019
Agility seminář s Martinou Magnoli Klimešovou (2019)
Agility seminář s Katarinou Podlipnik (2017)
Vito (IT) special games seminář (2017)
Pravidelné tréninky agility s Janou Zvonkovou (2016 – stále)
Pravidelné tréninky agility s Jitkou Liznovou (2019 – 2020)
Pravidelné tréninky agility s Zuzanou Kubánkovou (2012 – 2014)
Pravidelné tréninky nosework s Evou Duchoňovou (už ani nevím – stále)

Máte dotaz? Napište Aničce!

9 + 8 =