Mgr. Anna Pouč

Trenérka psů

Ahoj, jmenuju se Anna Pouč a jsem posila Dogfitness teamu. Ke psům jsem se dostala před 11 lety, díky mé úžasné vořešici Goře, která mě zavedla do světa kynologie a psí sportů.

Mým posláním v Dogfitness jsou tréninky psů, a hlavně jejich páníčků, pomocí pozitivní motivace. Vzděláte se, jak teoreticky, tak prakticky, v oblasti učení psů, naučíme spoustu nových triků pomocí shapingu a prohloubíte si tak se svým psem porozumění jeden druhému a vztah.

Historie mé psí kariéry

Po hodně dlouhé době, co jsem si přála psa (a místo něj vždycky dostala encyklopedii psích plemen nebo nějakou jinou knihu), nám v roce 2008 doma zakempila vořešice Gora. Vzhledem k tomu, že má bibliotéka byla z 90% zaplněná psími knížkami, měla jsem pocit, že je musím všechny na Goře vyzkoušet. Na toto období nejsem úplně hrdá, vzhledem k tomu, že některé knížky by se spíš hodily na podpal, ale což … Gora to přežila a já taky :D

O 3 roky později jsem konečně přičuchla k výcviku pomocí pozitivní motivace. Byla to v České republice poměrně novinka, skoro nikdo tak necvičil a ani knížky nebyly tak dostupné, jako nyní. No a tak jsem se učila, jak správně spolupracovat s Gorou tak, aby to mělo hlavu a patu. Už v té době jsem měla jasno, že touto cestou se chci vydat i u příštího psa. V roce 2016 do naší smečky přibyl ještě australský ovčák Tex, u něhož jsem aplikovala už od štěňátka principy pozitivní motivace a tvarování chování a je to opravdu poznat :) V domácnosti s námi žije od roku 2018 ještě další australačka – princezna Keška, která patří mému manželovi.

3,2,1, bude cvíčo?!

Jo, bude. A bude to párty! Je to pro mě nová kapitola života se psy, ale už se těším na to, až společně budeme objevovat další spouštěče a motivátory chování psů a také vás, páníčků. Mým cílem je především naučit fungovat tým jako celek (tedy naučit spolupracovat psa i vás) a docílit požadovaného chování a odměny za pomoci pozitivních metod tréninku a tvarování. Vzhledem k tomu, že každý pes i člověk se dobírá k výsledku odlišně, rozhodně to nebude žádná nuda :)

 

Máte dotaz? Napište mi.

13 + 2 =