Chcete seminář ve Vašem městě?

Stačí si vybrat, domluvit termín a je to :-)

Cvičení na míčíčch

Základní seminář dogfitness vysvětluje hlavní principy práce s balančními pomůckami. Vysvětlíme si funkční anatomii psího těla, účel a správné provedení jednotlivých cviků základního programu, který slouží k základnímu zpevnění těla a odstranění hrubých svalových dysbalancí.

Cílem pracovního semináře dogfitness je si prakticky ověřit a zopakovat náplň prvního semináře a následně se posunout o úroveň výše do mírně pokročilého programu, který je již, hodinářskou prací zapojující nejjemnější tonické svaly. Výsledkem je rovnoměrné rozložení svalové hmoty psa.

Na semináři pro pokročilé si rozebereme kritické body jednotlivých psích sportů a harmonizujeme tréninkové plány tak, abychom si na modelových situacích psa postupně připravili na všechny nástrahy, které mu jeho hlavní sport klade do cesty.

Pozitivní upevňování

Víkend ve víru pozitivního upevňování nejen v rámci učení jednotlivých cviků a triků, ale i soužití běžného života. Individuální přístup je pro mě prioritou. Program tvoříme společně s každým jednotlivým týmem přesně na míru dle jejich přání či problémů. Díky tomu vzniká celkem pestrá škála cviků, návodů a tipů na zvládání různých situací jak z oblasti výchovy, tak výcviku.

Ačkoliv je obsah každého semináře, díky tomu že jeho téma si na míru určují sami účastníci, pokaždé jiný, tak na úvodní přednášce vždy zabrousíme do krajin psího způsobu myšlení, řekneme si, co je instinktivní chování a jak s ním pracovat. Rozebereme si, jak se pes učí a jak můžeme jeho chování ovlivnit. Jak tedy psa něčemu naučit i odnaučit. Povíme si, jaké výhody má spolupráce se psem v rámci zásad pozitivního upevňování :o) A samozřejmě budeme cvičit, cvičit a cvičit.

Příprava na výkon

S ohledem na to, že každý psí sport má své vlastní specifické nároky na pohybový aparát psa a žádá si tedy specifickou přípravu, pořádám nejraději semináře přípravy na výkon šité na míru jednotlivým sportům.

V první části semináře se zaměříme na potenciálně rizikové body daného psího sportu a povíme si, jak nimi nakládat tak, abychom maximálně předešli vzniku případného zranění. Budeme se zabývat otázkou psychické a fyzické přípravy psa na samotný výkon. Jaká pravidla má warm up a jaké prvky volit při aktivním protahování psího těla. Řekneme si, jak má vypadat cool down a jak i kdy správně provádět pasivní protahování po výkonu. Neopomeneme ani otázku důležitosti rovnoměrného nasvalení psího sportovce. Zabrousíme do oblasti tvorby tréninkových plánů a zkřížených tréninků pro účely budování síly, rychlosti, výbušnosti či vytrvalosti.

Chcete seminář ve Vašem městě?

Zaujal Vás obsah stránek a nabídka kurzů a seminářů? Rádi byste se ponořili do světa preventivní péče o psího sportovce či pozitivního smýšlení při tréninku? Chcete uspořádat seminář na Vašem cvičáku, nebo třeba pro svůj flyballový tým? Nebo prostě jen chcete seminář u Vás ve městě? Není nic jednoduššího, než se domluvit.

Individuální přístup je pro mě velmi důležitý jak při cvičení, tak při domlouvání seminářů a víkendovek. Napište a domluvíme, datum, čas, místo a hlavně obsah semináře tak, aby Vám dokonale vyhovoval.

Chcete uspořádat seminář ve Vašem městě? Napište mi.

3 + 1 =

MVDr. Veronika Gesierichová

Úspěšně jsem ukončila studium veterinárního lékařství, jsem trénérkou lidsko-psích týmů v oblasti pozitivního upevňování a doporučenou terapeutkou Dornovy metody pro zvířata. Zabývám se péčí o pohybový aparát nejen psích sportovců. Jsem hrdou paničkou pana vořecha Sida a australského ovčáka Noxe a…abych nezapomněla…věrnou služebnou borderky Juno. Se svými psy se věnuji především dogfrisbee a bavíme se navzájem učením triků. Miluji dobré jídlo (především masooo), jógu a bezduché courání se přírodou.